Legia bliżej lidera! Gdyby nie kiks Pekharta i błąd Jędrzejczyka wygrana byłaby bardziej okazała

Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:1 w zaległym meczu ekstraklasy.

Mecz Legii ze Śląskiem pierwotnie miał odbyć się 27 września. Miał, jednak spotkanie zostało przełożone przez awans mistrzów Polski do 4. rundy eliminacji Ligi Europy, w której drużynę Czesława Michniewicza ostatecznie rozbił azerski Karabach.

W środę to legioniści byli zespołem zdecydowanie lepszym. Przed przerwą brakowało mu jednak skuteczności. Chociaż w pierwszej połowie mistrzowie Polski oddali aż 11 strzałów, to tylko 1 z nich był celny. Dlatego najgroźniej pod bramką Matusa Putnocky'ego było wtedy, gdy piłka nie leciała w jej kierunku.

Legia pokonała Śląsk

W 24. minucie, po zagraniu Pawła Wszołka z prawej strony, w znakomitej sytuacji znalazł się Tomas Pekhart. Czech powinien zdobyć 7. bramkę w sezonie, jednak nie trafił w piłkę, będąc 2-3 metry przed pustą bramką. 13 minut później w polu karnym Śląska odnalazł się Michał Karbownik, jednak jego uderzenie odbiło się od słupka.

Drużyna Michniewicza wyszła na prowadzenie w 46. minucie, kiedy świetnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Josip Juranović. W 73. minucie gospodarze prowadzili dwoma golami. Po zagraniu Luquinhasa z lewej strony Putnocky odbił piłkę przed siebie, gdzie czekał na nią Pekhart, który bez problemu zdobył 7. bramkę w sezonie.

Kiedy wydawało się, że Legia pewnie wygra ze Śląskiem, fatalny błąd popełnił Artur Jędrzejczyk. Doświadczony obrońca, wyprowadzając piłkę, podał wprost pod nogi Fabiana Piaseckiego, który bez problemu pokonał Artura Boruca w sytuacji sam na sam.

Ostatecznie Legia wygrała mecz 2:1, dzięki czemu awansowała na 4. miejsce w tabeli. Zespół Michniewicza ma na koncie 6 meczów i 12 punktów. Śląsk ma zaś jedno spotkanie rozegrane więcej i z 10 punktami zajmuje 6. miejsce. Następny mecz legioniści zagrają już w sobotę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Pogonią Szczecin (20:00), a Śląsk tego samego dnia podejmie Jagiellonię (17:30).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl