Kolejny stadion w Polsce może zostać przekształcony w szpital. Nagła wizytacja

Stadion Jagiellonii Białystok może zostać przekształcony w szpital polowy. A to może oznaczać, że zespół Bogdana Zająca zacznie rozgrywać mecze w Warszawie, na stadionie Legii.

Takie informacje we wtorek przekazał Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku. "Mecze piłkarskie Jagiellonii Białystok u siebie są zagrożone. Dziś stadion wizytowali z zaskoczenia przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w celu przekształcenia tego obiektu w szpital polowy. Może to oznaczać granie spotkań przez Jagę na stadionie Legii Warszawa" - napisał Rudnicki na Twitterze.

Zobacz wideo

Jagiellonia będzie grać na stadionie Legii? "Opisałem tylko poranną sytuację"

"Chyba się ktoś panu włamał na konto" - piszą internauci pod wpisem Rudnickiego i sugerują, by może zamiast na stadionie Legii, Jagiellonia rozgrywała swoje mecze w Suwałkach. "Nikt się nie włamał... opisałem tylko poranną sytuację" - odpisał wiceprezydent Białegostoku, który później dodał, że także jest oburzony tym pomysłem.

Na pewno sytuacja w kraju jest zła, bo chorych wciąż czas przybywa. W ciągu ostatniej dobry testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9291 osób, z czego u 209 z województwa podlaskiego. Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie poinformowało też o śmierci kolejnych 107 pacjentów. Tym samym bilans zakażeń w Polsce wzrósł do 192 539, a ofiar śmiertelnych do 3 721.

Rząd planuje budowę szpitali polowych

O tym, że szpitale polowe - na wzór tego na Stadionie Narodowym w Warszawie - będą powstawać w kolejnych miastach, mówił już w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. - Zanim zaczniemy je budować - chociaż rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy, robimy analizę biznesplanów już konkretnych przedsięwzięć - zależy nam przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które są w tej chwili tzw. pierwszym poziomem walki z COVID-19 - tłumaczył minister.

Według informacji "Gazety Wyborczej" w województwie podlaskim szpitalami powiatowymi, które zostaną przekształcone na covidowe, będą placówki w Bielsku Podlaskim i Augustowie. A tymczasowy szpital polowy w Białymstoku miałby powstać w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego. - Nic o tym nie wiem - mówi jednak Marcin Tomkiel, rzecznik białostockiego Uniwersytetu Medycznego, którego cytuje "GW".

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: