Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były trener Legii Warszawa ma nowy klub! Zaskakujący wybór Ricardo Sa Pinto

Ricardo Sa Pinto, znany polskim kibicom głównie z pracy w Legii Warszawa, znalazł nowy klub! Portugalczyk niespodziewanie znalazł pracę w... Brazylii.

48-letni Ricardo Sa Pinto przejął Legię Warszawa w sierpniu 2018 roku, ale został zwolniony już w kwietniu przyszłego roku. Drużyna pod jego wodzą spisywała się przeciętnie - wygrała 16 i zremisowała oraz przegrała po sześć meczów - a gwoździem do jego trumny okazała się porażka Legii 0:4 z Wisłą Kraków w 27. kolejce ekstraklasy. Kibice Legii zapamiętają go przede wszystkim z wybuchowego i konfliktowego charakteru. 

Zobacz wideo Prezes Lecha: Jesteśmy w stanie robić transfery za milion euro

"Taka osoba jak Sa Pinto nigdy nie powinna znaleźć się w Legii"

- Przychodziłem do domu i zastanawiałem się, co zrobić, bo wiedziałem, że nie zasłużyłem na takie traktowanie. Najłatwiej byłoby się pokłócić, zrobić aferę, jednak nie chciałem tego ze względu na Legię. Jest dla mnie zbyt ważna. Mam czyste sumienie, każdemu w tym klubie mogę spojrzeć prosto w oczy. Dziś mogę powiedzieć tyle, że taka osoba jak Ricardo Sa Pinto nigdy nie powinna się znaleźć przy ulicy Łazienkowskiej. Cóż, wszyscy uczymy się na błędach - mówił Miroslav Radović w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" o współpracy z Sa Pinto.

Portugalczyk znalazł nową pracę już kilka miesięcy po zwolnieniu z Legii: został trenerem Bragi, czyli teoretycznie czwartego najsilniejszego portugalskiego klubu. Został jednak zwolniony z pracy po pół roku i 30 spotkaniach. Od tej pory był bez pracy, ale to się właśnie zmieniło, bo jego nowym klubem będzie Vasco da Gama, do którego przyjdzie wraz z trzema członkami sztabu szkoleniowego: asystentem Rui Motą, trenerem przygotowania fizycznego Joao Moreirą oraz analitykiem Igorem Diasem.

Vasco to czterokrotny mistrz Brazylii, który zajmuje 10. miejsce z 18 punktami w tym sezonie ligi brazylijskiej (która ma 20 drużyn). Sa Pinto podpisał kontrakt do końca tego sezonu.