Sytuacja w Wiśle Kraków jest coraz gorsza! Klub wydał specjalny komunikat

Wisła Kraków wydała komunikat, w którym informuje o wynikach przeprowadzonych testów na koronawirusa. Wykryto nowe przypadki zakażeń w drużynie.

Niedawno informowano o zakażeniach w trzech klubach - Cracovii, Stali Mielec i Piastem Gliwice. Teraz doszły do tego informacje z Wisły Kraków. - W środę 7 października zawodnicy i sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Wisły Kraków przeszli testy kontrolne na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto nowe pozytywne przypadki - czytamy w klubowym komunikacie. 

Zobacz wideo "Milik popełnił błąd, ale będzie miał lepszą pozycję negocjacyjną"

Nowe zakażenia koronawirusem w Wiśle Kraków

- Piłkarze, którzy borykają się z SARS-CoV-2, prowadzeni są w oparciu o odrębne wytyczne. Po zakończeniu kwarantanny w przyszłym tygodniu klub skieruje ich na badania i dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku będą mogli zostać włączeni w proces treningowy - poinformowały władze klubu z Krakowa

Piłkarze z negatywnymi wynikami wracają do stacjonarnych treningów

W ostatnich dniach drużyna pracowała w izolacji zgodnie z indywidualnymi wytycznymi otrzymanymi od sztabu, z wyłączeniem zarażonych zawodników przebywających w kwarantannie. Teraz zawodnicy z negatywnymi wynikami testu mogą wrócić do zajęć stacjonarnych. 

- Piłkarze z dużą dyscypliną realizowali plan indywidualnych zajęć, ale brakowało nam treningów typowo piłkarskich. Najbliższe dni poświęcimy na elementy taktyczne w formie fragmentów gry. Będziemy doskonalić nasz model gry i pracować nad jeszcze mocniejszym zgraniem zawodników. W postawie moich piłkarzy dostrzec można pasję i zaangażowanie, dlatego wierzę, że z tak pozytywnym nastawieniem uda się nam wspólnie rozwinąć zespół - mówił cytowany w komunikacie Artur Skowronek, trener Wisły. 

Najbliższy mecz ekstraklasy Wisła ma zagrać w niedzielę, 18 października na wyjeździe ze Stalą Mielec. Obecnie zespół ma tylko dwa punkty w dorobku i zajmuje czternaste miejsce w tabeli ligowych rozgrywek po pięciu spotkaniach. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.