Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koronawirus nie odpuszcza. Kolejne zakażenia w aż trzech klubach Ekstraklasy

We wtorek w aż trzech klubach ekstraklasy stwierdzono nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wykryto je w Stali Mielec, Cracovii i Piaście Gliwice.

W ostatnich tygodniach w ekstraklasie sytuacja robi się coraz bardziej poważna. W ciągu ostatniej doby Cracovia, Stal Mielec i Piast Gliwice poinformowały w oficjalnym komunikatach medycznych, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny. 

Zobacz wideo

Koronawirus w trzech klubach ekstraklasy. Wykryto przypadki w Cracovii, Stali i Piaście

W zespole beniaminka wykryto kilku przypadków zakażenia koronawirusem. - W niedzielę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz pracownicy FKS Stal Mielec SA przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Wyniki kilku próbek dały wynik pozytywny. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację. Klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu oraz Zespołu Medycznego PZPN. W związku z zaistniałą sytuacją Sklepik Stali Mielec pozostaje zamknięty do odwołania. Nie odbędzie się także planowany na piątek mecz kontrolny z drużyną Puszczy Niepołomice - brzmi komunikat klubu zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej.

Podobna sytuacja miała miejsce w Cracovii, gdzie wykryto jeden pozytywny przypadek. Pod znakiem zapytania stanął mecz o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, który ma się odbyć 9 października. Wcześniej mecz był już przekładany z powodu zakażenia koronawirusem w zespole Legii.

W Piaście Gliwice również odnotowano dwa pozytywne przypadki.- Informujemy, że zgodnie z zaleceniami zespół, sztab oraz pracownicy Piasta Gliwice przeszli badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W dwóch przypadkach test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i podjął odpowiednie działania. Osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane i przebywają na kwarantannie - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Piasta.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: