Wisła Kraków dopięła transfer w ostatniej chwili! Nowy napastnik na ratunek

"Tuż przed zamknięciem okienka transferowego ofensywa Białej Gwiazdy została wzmocniona przez 29-letniego napastnika Felicio Brown Forbesa. Zawodnik przeniósł się pod Wawel na zasadzie transferu definitywnego, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia" - poinformowała Wisła Kraków na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Pięć meczów, żadnego zwycięstwa i przedostatnie miejsce w lidze pod względem strzelonych goli (4). Ofensywa Wisły Kraków w ostatnich tygodniach nie wygląda najlepiej.  Wszystko być może zacznie jednak zmierzać ku dobremu, ponieważ szefowie krakowskiego klubu wykorzystali ostatni dzień okna transferowego na pozyskanie nowego napastnika.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Nowy napastnik w Wiśle Kraków. Transfer w ostatniej chwili

Tuż przed zamknięciem okna transferowego Wisła poinformowała, że jej nowym piłkarzem został Felicio Brown Forbes. 29-letni Kostarykanin z niemieckim paszportem przeniósł się do Krakowa z Rakowa Częstochowa. Wcześniej grał także w Koronie Kielce, do której trafił w lipcu 2018 roku z Rosji.

W Rakowie Forbes rozegrał 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 12 goli. W tym sezonie nie potrafił jednak wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce zespołu Marka Papszuna - wystąpił tylko w jednym spotkaniu, podczas którego przebywał na murawie 18 minut.

Brown Forbes urodził się w Berlinie, ale już jako dziecko jego rodzicie zabrali go do kraju ojca, Kostaryki. Po kilku latach się jednak rozwiedli, a opiekę nad nim w pełni wzięła na siebie mama, która z powrotem zabrała go do Niemiec, gdzie zadbała o jego rozwój sportowy. Felicio przeszedł przez kilka szczebli juniorskich w Hercie, później trafił do Norymbergi, Carl Zeiss Jeny, RW Oberhausen i FSV Frankfurt. W Niemczech furory jednak nie zrobił, więc zmienił ligę. Nie wyjechał jednak na zachód, a na wschód. W 2013 roku został piłkarzem Samary. Potem było FK Ufa, FK Rostów, Arsenał Tuła, Anży Machaczkała i Amkar Perm. Z tego ostatniego przeniósł się już do Polski.

Przeczytaj także:

Więcej o: