Lech Poznań zmiażdżył Piasta w Gliwicach! Zespół Fornalika nadal bez wygranej w tym sezonie

Lech Poznań rozbił na wyjeździe Piasta Gliwice aż 4:1. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika nadal czeka na odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Piast Gliwice nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. W pierwszych pięciu meczach zespół Waldemara Fornalika zdobył tylko jeden punkt i zamykał ligową tabelę. Z kolei Lech Poznań w czterech spotkaniach zdobył pięć punktów i zajmował 9. pozycję, mając jednak jeden mecz zaległy.

Od początku meczu Lech zaznaczał swoją przewagę. Zespół Dariusza Żurawia potrzebował tylko sześciu minut, by objąć prowadzenie. Piłka po zamieszaniu w polu karnym Piasta spadła pod nogi Modera, który minął rywala i strzałem przy słupku pokonał Placha. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Ramirez, który wykorzystał kapitalne podanie Kamińskiego.

Obraz gry po przerwie niewiele się różnił. Lech szybko wyszedł z atakiem, jednak nie był w stanie oddać wystarczająco groźnego strzału. To zmieniło się w 61. minucie, gdy po fatalnym błędzie obrońców Piasta Moder ruszył z piłką na bramkę Placha. Dostrzegł znacznie lepiej ustawionego Marchwińskiego, który trafił do pustej bramki. Dziesięć minut później goście wywalczyli rzut karny po faulu Malarczyka. "Jedenastkę" na gole zamienił Kaczarawa. W ostatnich minutach meczu także Piast otrzymał rzut karny po faulu Satki, który na gola zamienił Michał Żyro.

Lech Poznań dzięki tej wygranej awansował na 6. pozycję w tabeli, mając pięć punktów straty do liderującego Rakowa Częstochowa. Zespół Dariusza Żurawia ma jednak rozegrany jeden mecz mniej. Piast Gliwice nadal znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli z jednym punktem zdobytym w sześciu meczach, bez odniesionego zwycięstwa.