Pierwsze zwycięstwo beniaminka! Czekali na to ponad cztery lata

Podbeskidzie Bielsko-Biała długo czekało na to zwycięstwo. Ale w końcu się doczekało. W 6. kolejce ekstraklasy pokonało na własnym stadionie Stal Mielec (1:0).

Podbeskidzie Bielsko-Biała w dwóch poprzednich meczach z Lechią (0:4) i Rakowem (1:4) straciło aż osiem goli. - Decydują błędy indywidualne. Najczęściej przy stałych fragmentach. Ale w ostatnim mikrocyklu mocno się na tym koncentrowaliśmy. Pracowaliśmy, by polepszyć naszą grę w defensywie - mówił trener Krzysztof Brede.

Pierwsze zwycięstwo od kwietnia 2016 roku

I w sobotę tę pracę było widać, bo Podbeskidzie zagrało bardzo uważnie w obronie i w końcu nie straciło bramki. No i wygrało - 1:0 ze Stalą Mielec, czyli z innym beniaminkiem. Zwycięską bramkę w 32. minucie zdobył Kamil Biliński, który dobił strzał Rafała Figiela z rzutu wolnego. Dla Podbeskidzia było to pierwsze ekstraklasowe zwycięstwo od 9 kwietnia 2016 roku i meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (2:0).

Teraz ekstraklasę czeka przerwa na mecze reprezentacji. Po niej Podbeskidzie zagra u siebie z Wartą Poznań (19 października, godz. 18), a Stal podejmie Wisłę Kraków (18 października, godz. 15).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl