Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dramatyczny apel Piotra Reissa. "Sytuacja jest wyjątkowa i pilna"

Legenda Lecha Poznań Piotr Reiss zaapelował do kibiców o krew do przetoczenia dla taty. - Sytuacja jest wyjątkowa i pilna - napisał były napastnik.

W Polsce często brakuje krwi do przetoczenia. Tym razem poinformował o tym były napastnik Lecha Poznań Piotr Reiss. Jego tata Henryk ma problemy zdrowotne, a brakuje krwi jego grupy. Stąd wystosował apel do kibiców.

Zobacz wideo Lech Poznań będzie miał nowego sponsora. Prezes zdradził, kiedy będzie zaprezentowany

Apel legendy Lecha

- Moi kochani. Nigdy wcześniej nie zwracałem się z taką prośbą, ale sytuacja jest wyjątkowa i pilna. Mój tata Henryk przebywa w szpitalu i koniecznie potrzebuje do przetoczenia krew. (…) Dlatego bardzo proszę o oddanie tego rodzaju krwi (0 RH-). Będę dozgonnie wdzięczny - pisał Reiss.

Ojciec byłego piłkarza znajduje się w szpitalu. Krew dla niego można oddawać w Stacji Krwiodawstwa przy ulicy Marcelińskiej w Poznaniu.

Piotr Reiss to legendarny piłkarz "Kolejorza". Dla Lecha zagrał 275 spotkań, w których strzelił 101 goli, a do tego dołożył aż 73 asysty. Był królem strzelców ekstraklasy w sezonie 2006/2007 (15 bramek). Dwa razy zdobył Puchar Polski, raz Superpuchar Polski. Wystąpił cztery razy w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem dzieci.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: