Cracovia z pierwszą porażką w sezonie. Nie pomogły nawet dwa rzuty karne

Śląsk Wrocław wygrał na własnym stadionie 3:1 z Cracovią. Dla zespołu Michała Probierza była to pierwsze porażka w nowym sezonie ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy okazał się Erik Exposito, strzelec dwóch bramek.

Cracovia, pomimo pięciu ujemnych punktów, znajdowała się przed meczem na 14. miejscu z dwoma "oczkami" na swoim koncie, ale co było warte podkreślenia, jeszcze nie odniosła porażki w nowym sezonie. Śląsk z kolei był na 6. pozycji, mając 7 punktów i tracąc 6 "oczek" do liderującego Górnika Zabrze.

Cracovia bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz, atakując Śląsk. Gospodarze jednak odpowiedzieli w 12. minucie bardzo dobrą akcją, jednak Niemczycki skutecznie obronił strzał Zylli. Pięć minut później było już 1:0 dla Śląska, gdy Erik Exposito wykorzystał bardzo dobre zagranie Stigleca. W 22. minucie wrocławianie podwyższyli prowadzenie, gdy Golla celnym uderzeniem głową pokonał Niemczyckiego.

Po przerwie Cracovia otrzymała prezent od Śląska. Po długiej analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który na gole zamienił Sergiu Hanca. Cracovia próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak świetnie bronił Putnocky. W odpowiedzi Śląsk podwyższył prowadzenie, gdy piłka po dośrodkowaniu Musondy odbiła się od jednego z obrońców i trafiła pod nogi Exposito, który po raz drugi pokonał bramkarza "Pasów".

W 81. minucie Cracovia mogła jeszcze raz strzelić gola kontaktowego. Po zagraniu piłki ręką w polu karnym i drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Stiglec. Hanca tym razem jednak nie zdołał pokonać Putnockiego z "jedenastki" a "Pasy" nie miały już pomysły, jak ponownie powrócić do walki o co najmniej remis. Tym samym zespół Michała Probierza przegrał swoje pierwsze spotkanie w nowym sezonie.

Śląsk Wrocław awansował tym samym na 3. miejsce w ligowej tabeli, mając trzy punkty mniej od liderującego Górnika Zabrze. Cracovia pozostała na 14. miejscu, mając dwa "oczka" przewagi nad Piastem Gliwice, zamykającym tabelę i będącym na jedynym miejscu w strefie spadkowej.