Znakomity występ Rakowa! Wicelider ekstraklasy zrównał się z liderem

Raków Częstochowa wciąż zachwyca! Zeszłoroczny beniaminek rozbił w piątek 3:0 Wisłę Płock.

Raków powinien objąć prowadzenie już w 10. minucie, ale Krzysztof Kamiński wygrał starcie oko w oko z Vladislavsem  Gutkovskisem. 60 sekund później bramkarz Wisły Płock jednak skapitulował. Marcin Cebula wrzucił w pole karne, a Tomas Petrasek popisał się celną główką.

Na początku drugiej połowy David Tijanić sprytnym podaniem zmylił obrońców i wystawił piłkę Cebuli, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie na 2:0. W 66. minucie było już wiadome, kto zdobędzie trzy punkty. Patryk Kun zagrał do Tijanicia, który ograł Kamińskiego i strzelił do pustej bramki.

Raków zachwyca

Cztery zwycięstwa, remis i porażka - tak prezentuje się bilans Rakowa, który sprawia, że zeszłoroczny beniaminek ma tyle samo punktów, co lider (Górnik Zabrze), jednak rozegrał mecz więcej. Wisła Płock ma tylko pięć "oczek".

Ekstraklasa. Co z zaległymi spotkaniami?

Znamy już nowe terminy rozegrania czterech przełożonych meczów z 5. i 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21. Departament Logistyki Rozgrywek opublikował także dokładne daty 8. kolejki. Szczegółowy terminarz znajdziecie TU.