Beniaminek w końcu wygrał! Mistrzowie Polski z 2019 roku wciąż zamyka tabelę

Piast Gliwice wciąż z jednym punktem na koncie, choć przynajmniej strzelił w końcu gola. W poniedziałkowym spotkaniu piątej kolejki PKO Ekstraklasy mistrzowie Polski z 2019 roku przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 2:3.

To był mecz drużyn, które pilnie potrzebowały punktów. W końcu, przed poniedziałkowym spotkaniem, Piast miał zaledwie jeden punkt (i żadnego strzelonego gola!), zaś beniaminek zdobył tylko dwa "oczka". W 21. minucie gola strzelił Maciej Domański, pomocnik Stali Mielec. Mistrzowie Polski z 2019 roku wyrównali dopiero na początku drugiej połowy. Jakub Holubek dośrodkował z rzutu rożnego, a gola głową strzelił Michał Żyro, były zawodnik Stali.

Chwilę później drużyna Waldemara Fornalika wyszła na prowadzenie. Tym razem Żyro miał asystę, a bramkę zdobył Dominik Steczyk, który popisał się ładnym płaskim strzałem. Radość Piasta trwała kilkadziesiąt sekund, bo już w 55. minucie Stal wyrównała. Mateusz Mak pewnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Stal w końcu wygrała!

W 80. minucie Mak znowu wpisał się na listę strzelców, a asystował mu Krystian Getinger. To była piękna akcja, bo gracze Piasta wykonali kilka szybkich podań, aż Getinger wystawił piłkę Makowi, jak na tacy.

Beniaminek zaliczył pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Piast wciąż nie wygrał meczu. Liderem tabeli jest Górnik Zabrze, który ma 13 punktów po pięciu meczach.