Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski zakażony koronawirusem. Sytuacja jest coraz gorsza

Portal Interia informuje, że Jakub Błaszczykowski jest zakażony koronawirusem. To kolejny piłkarz ekstraklasy, który nie będzie mógł grać w najbliższym czasie.

Coraz trudniejsza sytuacja w ekstraklasie w związku ze wzrostem zakażeń na koronawirusa w Polsce. Wisła Kraków ma trzy nowe przypadki, chodzi o osoby zarządzające klubem i jednego piłkarza. Portal Interia podał, że tym zawodnikiem jest Jakub Błaszczykowski. Kapitan Wisły otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jest odizolowany od kolegów z drużyny. Jak dodał portal TVP Sport, Błaszczykowski od kilku dni czuje się kiepsko. Tych wszystkich informacji nie potwierdził dotąd krakowski klub.

Zobacz wideo "Nowi właściciele Wisły Kraków narobili sobie sporo wrogów w ekstraklasie"

Trudna sytuacja w ekstraklasie

W ekstraklasie badane są regularnie tylko drużyny występujące w europejskich pucharach. W nich zostały nam Legia Warszawa i Lech Poznań. Piłkarze pozostałych klubów badani są rzadziej. Kilka dni temu okazało się, że w Pogoni Szczecin jest aż 30 osób zakażonych koronawirusem, z czego 21 to piłkarze.

- Sytuacja związana z koronawirusem w ekstraklasie tak zła jeszcze nie była. Patrząc na sytuację w całym kraju i kolejne rekordy zakażeń możemy się spodziewać, że seria testów przesiewowych może nie przynieść dobrych informacji. A wtedy w części lub nawet całości zagrożona będzie siódma kolejka ligi. Sprawdziliśmy, co się musi stać, by Ekstraklasa SA lub sanepid podjęli decyzję o przełożeniu meczu, a kiedy drużynie może grozić walkower - napisał w poniedziałkowym artykule Piotr Majchrzak ze Sport.pl.

Przeczytaj też: