Koronawirusowy alarm w ekstraklasie! PZPN i władze ligi reagują

Pięciu zawodników Pogoni Szczecin zakażonych koronawirusem - poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Władze ekstraklasy, zaniepokojone zwiększającą się liczbą zachorowań w lidze, zdecydowały o przeprowadzeniu obowiązkowych testów w klubach.

W poprzednim tygodniu Pogoń Szczecin grała w lidze ze Śląskiem Wrocław. Dwa dni przed meczem wrocławski klub potwierdził kilka pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

W tej kolejce ani Pogoń, ani Śląsk nie zagrają. Wszystko przez to, że w czwartek w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy zagrają Lech Poznań i Legia Warszawa, które miały być rywalami zespołów ze Szczecina i Wrocławia. Ekstraklasa zgodziła się jednak na przełożenie tych meczów, by lechici i legioniści lepiej przygotowali się do decydujących spotkań. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl nie tylko europejskie puchary, ale też obawa o dalszą transmisję koronawirusa spowodowała, że władze ligi zgodziły się na przełożenie meczów.

Obowiązkowe testy na koronawirusa w klubach ekstraklasy

"Zespół Medyczny PZPN jest zaniepokojony i patrzy szerzej na sprawę. Transmisja wirusa przyspieszyła i w dłużej perspektywie brak reakcji może poważnie zagrozić ciągłości rozgrywek. Ich przerwanie byłoby katastrofą - sportową i finansową. Bo musimy pamiętać, skąd płyną największe pieniądze - ze stacji telewizyjnych, które wykładają setki milionów złotych rocznie" - czytamy na portalu.

PZPN i władze ligi są zaniepokojone zwiększającą się liczbą zachorowań w Polsce oraz w samej lidze. Dlatego też w klubach zostaną przeprowadzone badanie, których zadaniem będzie wygaszanie koronawirusa w klubach.

"Po konsultacjach z Zespołem Medycznym PZPN Ekstraklasa S.A. poprosi wszystkie kluby o przeprowadzenie w przyszłym tygodniu testów wymazowych na COVID-19. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń w Polsce i w kilku klubach Ekstraklasy" - poinformowała liga.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.