Koronawirus w Wiśle Kraków! Jest oficjalny komunikat. Sytuacja jest poważna

W związku z kontaktem z osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2 drużyna, sztab szkoleniowy oraz kadra zarządzająca Wisły Kraków poddani zostali w czwartek 24 września badaniom. Przeprowadzone testy potwierdziły przypadki z wynikiem pozytywnym - czytamy w oficjalnym komunikacie "Białej Gwiazdy".

Futbol stara się powoli wrócić do normalności, ale pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. W czwartek okazało się, że pozytywny wynik otrzymał Zlatan Ibrahimović, 38-letni gwiazdor Milanu. Z kolei w piątek dowiedzieliśmy się o kolejnych przypadkach w Polsce. Tym razem w Wiśle Kraków. Dwóch graczy w klubie pojawiło się z objawami choroby. Byli to Aleksander Buksa i Dawid Szot. Obydwaj zostali odizolowani od reszty zespołu. Jak się jednak okazało, wyniki testów o obydwu graczy były ujemne.

Zobacz wideo Vuković zwolniony z Legii. Statystyki go nie bronią

Komunikat medyczny Wisły Kraków

Działając w oparciu o obowiązujące przepisy, przedstawiciele pionu administracyjnego i sportowego, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały odizolowane, rozpoczynając kwarantannę. W ostatnich dniach zespół funkcjonował w oparciu o zaostrzone normy sanitarno-epidemiologiczne, co oznacza, że nie zachodzi potrzeba stosowania izolacji wobec wszystkich przedstawicieli pierwszej drużyny. O dalszych krokach będziemy informować w osobnych komunikatach

Kibice mają dość

W 4. kolejce Ekstraklasy Wisła Kraków na swoim boisku została rozbita przez Wisłę Płock 3:0. Kibice "Białej Gwiazdy" mieli dość. Pojawiły się przyśpiewki, które trenera Skowronka nazywały "wuefistą", a trener Wisły Płock Radosław Sobolewski był zachęcany na "powrót do domu"

Mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze w piątek o godz. 20:30. Relacja LIVE w Sport.pl.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: