Prezes Pogoni Szczecin dla Sport.pl: - Nie zgodziliśmy się na przełożenie meczu. Lech sobie i bez tego poradzi

- Potwierdzam, że Lech zwrócił się do nas z prośbą o przełożenie niedzielnego meczu. I nie zgodziliśmy się na to. Lech wygląda super i da sobie radę w europejskich pucharach bez przekładania - mówi Sport.pl prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. Decyzją władz ligi mecz został przełożony.

Lech awansował w środę do finałowej rundy eliminacji Ligi Europy i w niej 1 października zagra na wyjeździe ze zwycięzcą czwartkowego meczu Royal Charleroi - Partizan Belgrad. O tym, że prezes Lecha Karol Klimczak z myślą o tej rundzie eliminacji zwrócił się z prośbą do szefa Pogoni o przełożenie niedzielnego meczu w Poznaniu, poinformował Roman Kołtoń w studiu Polsatu po zwycięstwie Lecha nad Apollonem 5:0. Przekazał też, że Pogoń tę prośbę odrzuciła.

Zobacz wideo W Legii jak u Kononowicza: nie ma grania, nie ma biegania, nie ma niczego

Mroczek o możliwości przełożenia meczu z Lechem: "Była taka prośba, nie zgodziliśmy się"

- Tak, była taka prośba i rzeczywiście, nie zgodziliśmy się. Porozmawiałem o tym z trenerem Kostą Runjaiciem i z dyrektorem sportowym Dariuszem Adamczukiem. To oni zdecydowali, że jednak wolimy zagrać. Ale ja oczywiście mogę wziąć tę decyzję na siebie. Uważam, że nie musimy schodzić komuś z drogi, żeby miał łatwiej, bo Lech wygląda super i da sobie radę w pucharach i bez tego - mówi Sport.pl prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek.

- Proszę pamiętać, że nasza drużyna też jest w specyficznej sytuacji: trenujemy na budowie, wśród młotów i huków. Ostatnie miesiące są dla nas bardzo trudne. Ale musimy sobie jakoś radzić. Mamy swój rytm meczowy, to jest dla nas ważne i stąd taka decyzja - kończy prezes Pogoni.

Mecz Lecha z Pogonią przełożony

Wieczorem w środę Ekstraklasa S.A. poinformowała, że mecz został przełożony. O przełożeniu zadecydowały władze ligi po konsultacjach z właścicielami praw telewizyjnych. Za przełożeniem były też, jak wynika z naszych informacji, władze PZPN. Po czterech kolejkach Ekstraklasy Pogoń zajmuje piąte miejsce z siedmioma punktami, a Lech jest na dziesiątym z pięcioma.

Przeczytaj także:

Więcej o: