Śląsk Wrocław wydał oficjalny komunikat. Potwierdzone przypadki koronawirusa

W zespole Śląska Wrocław wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem. - W związku z pojawieniem się nowych pozytywnych przypadków wśród zawodników, klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz regulaminem Ekstraklasy - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez zespół z Dolnego Śląska na oficjalnej stronie internetowej.
Zobacz wideo "Nowi właściciele Wisły Kraków narobili sobie sporo wrogów w ekstraklasie"

Śląsk Wrocław doskonale rozpoczął nowy sezon ekstraklasy. Po trzech meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie. W czwartek oficjalna strona klubowa zespołu z Dolnego Śląska poinformowała, że cały zespół przeszedł badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Po otrzymaniu wyników okazało się, że wykryto kilka pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie podano dokładnie, o które osoby chodzi.

Koronawirus w zespole wicelidera ekstraklasy. Śląsk Wrocław wystosował komunikat

- Informujemy, że w środę drużyna Śląska Wrocław przeszła badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W związku z pojawieniem się nowych pozytywnych przypadków wśród zawodników, klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi oraz regulaminem Ekstraklasy - czytamy w oświadczeniu Śląska.

- Osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane od drużyny i wraz z rodzinami rozpoczęły kwarantannę. [...] Oznacza to, że przygotowania do sobotniego meczu Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław odbywają się zgodnie z planem. Jednocześnie informujemy, że zawodnicy, o zarażeniu których informowaliśmy w ubiegłym miesiącu, uzyskali ujemne wyniki badań i rozpoczęli treningi z zespołem - poinformował klub z Wrocławia.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: