Górnik Zabrze utrzymał pozycję lidera po efektownym pokonaniu Lechii Gdańsk

Górnik Zabrze utrzymał pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę przed własną publicznością górnicy pewnie pokonali Lechię Gdańsk 3:0.

Zespół prowadzony przez Marcina Brosza od początku sezonu jest w wyśmienitej formie, co tylko potwierdziło niedzielne starcie z Lechią.

Gdańszczanie gubili się przy wysokim pressingu zabrzan i choć swoje sytuacje mieli, to zdecydowanie ustępowali rywalom. Strzelanie w 34. minucie rozpoczął Jesus Jimenez, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Rafała Pietrzaka. Hiszpan do siatki mógł zresztą trafić już kilka minut wcześniej, ale wtedy po jego uderzeniu głową piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Kolejne gole dla Górnika padły po przerwie. Nim jednak na 2:0 podwyższył Bartosz Nowak, świetne okazje zmarnowali ponownie Jimenez, a także Alex Sobczyk, który nie trafił w bramkę z kilku metrów. Kilka minut później wspomniany Nowak wykorzystał stratę Macieja Gajosa i mocnym strzałem nie dał Dusanowi Kuciakowi żadnych szans.

Wynik w 82. minucie ustalił strzałem z woleja Daniel Ściślak.

Górnik po trzeciej serii gier jest liderem z kompletem punków na koncie i bilansem bramkowym 9:2. W poniedziałek szansę na zrównanie się z zabrzanami będzie miało Zagłębie. Aby tak się stało, zespół z Lubina musi wygrać z Rakowem Częstochowa. Lechia jest na 8. miejscu (3 pkt).