Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentant Gruzji, który grał już w ekstraklasie, został piłkarzem Lecha

Lech Poznań sfinalizował wypożyczenie napastnika, Niki Kaczarawy. Gruzin podpisał z klubem umowę na rok z możliwością wykupienia na kolejny sezon.

Nika Kaczarawa to 26-letni zawodnik, który w swojej karierze grał już w ekstraklasie. Od lipca 2017 do czerwca 2018 roku reprezentował barwy Korony Kielce. Poza tym był także piłkarzem Rostowa i rezerw Dynama Kazań. Wystąpił w 18 meczach reprezentacji Gruzji, w których zdobył dwa gole. 

Zobacz wideo Brzęczek miał odmłodzić kadrę? Boniek: To nie był jego cel

Lech Poznań ma kolejnego napastnika. To były piłkarz Korony

Gruzin ostatnio grał dla cypryjskiego Anorthosis Famagusta. Klub zgodził się na roczne wypożyczenie Kaczarawy. Lech ma także prawo do pierwokupu zawodnika. 

- Nika przychodzi do nas, by podjąć rywalizację w przedniej formacji. Mamy tam już oczywiście Mikaela Ishaka, który świetnie zdążył się zaprezentować kibicom i naszego młodego wychowanka z akademii Filipa Szymczaka, który także zaczął już zdobywać bramki, a teraz ma drobny uraz i czekamy aż wyzdrowieje. Jest też sprowadzony niedawno Mohammad Awwad, który może zagrać nie tylko jako typowa "dziewiątka", ale także ustawiony za napastnikiem, jako "dziesiątka" lub na skrzydle. Nika jest trochę innym typem zawodnika - silny, mocny fizycznie, dobrze zbudowany, więc na pozycjach ofensywnych jesteśmy teraz bardzo dobrze zabezpieczeni - mówił cytowany w komunikacie Lecha dyrektor sportowy klubu, Tomasz Rząsa

Wcześniej w tym oknie transferowym Lech na tę samą pozycję ściągnął Mikaela Ishaka oraz Mohammeda Awwada. Transfer Izraelczyka oraz Gruzina to także odpowiedź na kontuzję Filipa Szymczaka, który wrócił z urazem po zgrupowaniu kadry U19 Jacka Magiery.

Przeczytaj także:

Więcej o: