Zwycięskie debiuty Polaków w ich nowych niemieckich klubach

Rafał Gikiewicz, Robert Gumny i Bartosz Białek zadebiutowali w nowych klubach w Pucharze Niemiec. Augsburg oraz VfL Wolfsburg pewnie awansowały do kolejnej rundy rozgrywek.

FC Augsburg pokonał piątoligowy Eintracht Celle aż 7:0. Gole dla drużyny z Bundesligi strzelili Ruben Vargas, Daniel Caligiuri, Alfred Finnbogason, Florian Niederlechner, Andre Hahn oraz Fredrik Jensen (dwa). W Augsburgu zadebiutowali dwaj Polacy. W pierwszym składzie znalazł się bramkarz, Rafał Gikiewicz, który do klubu trafił przed sezonem, a wcześniej występował w Unionie Berlin. W 72. minucie na boisku pojawił się też Robert Gumny, który trafił do Niemiec niedawno z Lecha Poznań.

Debiut zaliczył też Bartosz Białek, który do niedawna grał w Zagłębiu Lubin. Młody napastnik zagrał w wygranym meczu VfL Wolfsburg z czwartoligowym Unionem Fuerstenwalde. Polak pojawił się na boisku w 74. minucie, a jego drużyna wygrała 4:1 po golach Joao Victora (dwóch), Yannicka Gerhardta i Joshuy Guilavogui'ego.

Kolejne mecze tej rundy Pucharu Niemiec już w niedzielę. Trofeum broni Bayern Monachium, który rozgrywki te rozpocznie dopiero 15 października.