Cracovia uratowała punkt w 11. minucie doliczonego czasu!

Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec 1:1 w trzeciej kolejce ekstraklasy. Drużyna Michała Probierza uratowała punkt w 11. minucie doliczonego czasu gry.

Kiedy w 81. minucie meczu rezerwowy Paweł Tomczyk dał prowadzenie Stali Mielec, wydawało się, że beniaminek ekstraklasy odniesie w niej pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna Dariusza Skrzypczaka, tak samo jak w pierwszej kolejce w Płocku, nie potrafiła jednak dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Kilka minut po bramce Tomczyka fatalnie wyglądającej kontuzji doznał bramkarz Stali, Rafał Strączek. 21-latek przy wyjściu z bramki zderzył się z Ivanem Marquezem i na kilka chwil stracił przytomność. Przez kilka minut zawodnikowi udzielana była pomoc na murawie, którą Strączek opuścił na noszach.

Do bramki Stali wszedł Damian Primel, a mecz został przedłużony aż o jedenaście minut. I w doliczonym czasie goście stracili szansę na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po zagraniu Cornela Rapy z prawej strony i zamieszaniu pod bramką Primela najsprytniejszy w polu karnym był Dawid Szymonowicz, który mocnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

W ostatniej akcji Stal mogła wyszarpać zwycięstwo. Mogła, jednak strzał Macieja Domańskiego z rzutu wolnego zatrzymał się na słupki bramki Cracovii.

Po trzech meczach drużyna Michała Probierza zajmuje 14. miejsce z zerowym dorobkiem. Cracovia sezon zaczynała jednak z pięcioma punktami na minusie za przewinienie korupcyjne. Stal z dwoma punktami na koncie zajmuje 11. miejsce. W następnej kolejce Cracovia zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a Stal, również na wyjeździe, z Lechią Gdańsk.