Oficjalnie! Z ekstraklasy do Anglii. Transferowy hit Polaka

Michał Helik dostał wymarzony urodzinowy prezent. W dniu 25. urodzin obrońca przeniósł się do nowego klubu. Były gracz Cracovii będzie występował na zapleczu Premier League.

Jeden z najlepszych środkowych obrońców Ekstraklasy, Michał Helik odszedł z Cracovii. 25-latek w środę został przedstawiony jako nowy zawodnik FC Barnsley. Klub, który w ubiegłym sezonie zajął 21. miejsce w Championship, zapłacił za polskiego zawodnika 800 tys. euro.

Zobacz wideo Poważny problem Linettego w kadrze. "Jeden z pierwszych, któremu kupujesz bilet na turniej" [Sekcja Piłkarska #62]

Michał Helik odszedł z Cracovii. Zagra na zapleczu Premier League

- Obserwowaliśmy Michała od dawna i kiedy tylko nadarzyła się okazja do przeprowadzenia transferu, skorzystaliśmy z niej. To dokładnie taki obrońca, jakiego szukaliśmy - po podpisaniu kontraktu z Helikiem powiedział Dane Murphy, szef Barnsley.

Sam Helik transfer skomentował krótko: "Nie lubię mówić przed kamerami, wolę, by moja postawa na boisku mówiła za mnie".

Helik w Cracovii występował od lipca 2017 roku. W tym czasie w jej barwach wystąpił w 100 meczach, w których strzelił 11 goli i zaliczył sześć asyst.

Przeczytaj także:

Więcej o: