Lech Poznań szykuje kolejny transfer! Awwad to nie koniec. Nagła ofensywa

Lech Poznań kontunuuje letnie zakupy. Szefowie "Kolejorza" chcą mieć pewność, że odpowiednio zastąpią Christiana Gytkjaera, który opuścił zespół Dariusza Żurawia. Dlatego zakontraktowali już Mohamada Awwada. Teraz do poznańskiej drużyny ma dołączyć kolejny napastnik.

Sprowadzenie napastnika było największym priorytetem Lecha Poznań w letnim oknie transferowym. Szefowie "Kolejorza" za wszelką cenę chcieli zastąpić Christiana Gytkjaera, który przeniósł się do włoskiej Monzy. W środę Lech poinformował, że wypożyczył z opcją pierwokupu Mohammada Awwada z Maccabi Hajfy. Jak informuje klub w oficjalnym komunikacie, przyszedł po to, "by zwiększyć rywalizację w linii ataku i podjąć walkę o miejsce w składzie z dwoma innymi napastnikami już znajdującymi się w kadrze Kolejorza - Mikaelem Ishakiem (także sprowadzonym latem) i Filipem Szymczakiem".

Zobacz wideo Lech Poznań będzie miał nowego sponsora. Prezes zdradził, kiedy będzie zaprezentowany

Dwóch to za mało. Lech Poznań szykuje transfer kolejnego napastnika

To jednak nie wszystko. Jak informuje Jerzy Chwałek, do Lecha trafić ma także Nika Kaczarawa, który w przeszłości był piłkarzem Korony Kielce. - Nika Kaczarawa z cypryjskiego Anorthosis blisko Lecha Poznań - wypożyczenie do końca sezonu. Do uzgodnienia kwestia wysokości jego zarobków w Lechu. Sprawa może być dograna już jutro [w czwartek]. Według tego samego źródła, wcześniej o Kaczarawę zabiegała Pogoń Szczecin - napisał na Twitterze dziennikarz "Super Expressu".

Kaczarawa grał w Polsce w sezonie 2017/18, gry trafił na wypożyczenie z FK Rostów do Korony Kielce. W barwach kieleckiego zespołu rozegrał 29 spotkań, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył osiem asyst. 26-latek od lipca 2018 roku jest zawodnikiem Anorthosisu, dla którego przez ostatnie dwa lata strzelił 10 goli i zaliczył 12 asyst w 44 meczach.

Przeczytaj także:

Więcej o: