Transferowy hit Legii Warszawa blisko. Testy medyczne w czwartek

Joel Valencia jest już na ostatniej prostej od powrotu do ekstraklasy. W środę wieczorem ma wylądować w Polsce, by od czwartku przechodzić testy medyczne przed transferem do Legii Warszawa - poinformował na Twitterze Piotr Koźmiński z "Super Expressu".

Joel Valencia to najlepszy piłkarz ekstraklasy w sezonie 2018/19, w którym został mistrzem Polski w barwach Piasta Gliwice. Ekwadorczyk miał bardzo duży wkład w sukces zespołu Waldemara Fornalika, strzelając sześć goli i notując sześć asyst. Po zakończeniu tamtego sezonu na zasadzie wolnego transferu przeszedł do angielskiego Brentford, grającego w Championship (drugi poziom rozgrywkowy). Jednak Valencia rozegrał 19 spotkań (uzbierał zaledwie 317 minut), strzelając w tym czasie jednego gola.

Zobacz wideo Ćwiąkała: Pomimo zwycięstwa z Bośnią zostałem odarty ze złudzeń [Sekcja Piłkarska #62]

Valencia w drodze do Warszawy. Legia wypożyczy go za darmo

Jak informował wcześniej Koźmiński, Valencia trafi do Legii Warszawa na zasadzie rocznego, darmowego wypożyczenia. Mistrzowie Polski nie będą mogli go wykupić, ale w zamian dostaną procent od kolejnego transferu Ekwadorczyka. - Joel Valencia jest właśnie w drodze do Warszawy. Dziś późnym wieczorem Ekwadorczyk ma już być w Polsce, a od jutra będzie przechodził testy medyczne w Legii. Jak pisałem, roczne wypożyczenie uzgodnione - dodał Koźmiński w środę wieczorem.

Valencia będzie szóstym transferem do drużyny Aleksandara Vukovicia. Wcześniej do klubu trafili: Artur Boruc, Filip Mladenović, Josip Juranović, Bartosz Kapustka oraz Rafael Lopes.