Nowy napastnik blisko Lecha Poznań. "Dopinane są ostatnie szczegóły"

Mohamad Awad może zostać nowym napastnikiem Lecha Poznań. Jak podaje portal meczyki.pl, to 23-letni Izraelczyk ma być zastępcą kontuzjowanego w meczu reprezentacji Polski do lat 19 Filipa Szymczaka. Poznaniacy planują wypożyczyć go z Maccabi Hajfa.

Jak informuje portal meczyki.pl, Lech Poznań jest blisko pozyskania nowego napastnika. Polski klub wcześniej zakontraktował już Szweda Mikaela Ishaka, a teraz ma sięgnąć po izraelskiego zawodnika Maccabi Hajfa, Mohamada Awada. 

Zobacz wideo Dlaczego polskie drużyny nie mogą przygotować się na eliminacje pucharów [Sekcja Piłkarska #61]

Nowy napastnik w Lechu? Izraelczyk ma zastąpić kontuzjowanego Szymczaka

Rozmowy w sprawie transferu dotyczyły rocznego wypożyczenia z opcją wykupu w wysokości 1,5 miliona euro. Taką propozycję w odpowiedzi na zainteresowanie Awadem przedstawił Lechowi izraelski klub, który niedawno porozumiał się z napastnikiem i przedłużył umowę o trzy lata. Polski klub ma jednak nie skorzystać z opcji wykupu, bo potrzebuje jedynie drugiego napastnika po tym, jak w meczu reprezentacji U-19 kontuzji doznał Filip Szymczak. - Dopinane są ostatnie szczegóły. Ma pojawić się w Polsce w kolejnym tygodniu - cytuje swoje izraelskie źródło portal meczyki.pl. 

Awad do tej pory zagrał w 91 oficjalnych meczach Maccabi Hajfa. Zdobył w nich 17 goli i zaliczył osiem asyst. Tam jest rezerwowym napastnikiem, który rzadko dostaje szansę wyjścia w pierwszym składzie i podobnie sytuacja ma wyglądać w Lechu. 

Przeczytaj także:

Więcej o: