Oficjalnie: Raków podpisał kontrakt z hiszpańskim piłkarzem. "Doświadczenie na wysokim poziomie"

Raków Częstochowa zakontraktował Ivana Lopeza Alvareza. Hiszpański skrzydłowy bądź napastnik będzie grał w zespole Marka Papszuna do końca czerwca 2024 roku - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.
Zobacz wideo Znani polscy piłkarze wracają do Ekstraklasy

Raków wzmocnił skład w trwającym sezonie 2020/21 w ekstraklasie. Piłkarzem zespołu z Częstochowy został Ivan Lopez, który może występować na pozycji skrzydłowego albo napastnika. Jako pierwszy o grze Hiszpana w zespole Marka Papszuna informował w poniedziałek dziennikarz Canal+ Sport Tomasz Ćwiąkała.

Wiadomość o pozyskaniu 26-latka Raków ogłosił na Twitterze w formie specjalnego filmu.

Raków Częstochowa sprowadził byłą gwiazdę rezerw Sevilli. "Dysponuje doświadczeniem na wysokim poziomie"

Ivan Lopez Alvarez urodził się 29 czerwca 1994 roku w Madrycie. Hiszpan pierwsze kroki w zawodowej karierze stawiał w Getafe CF, a następnie w wieku 21 lat przeniósł się do rezerw Sevilli, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje.

W sierpniu 2017 roku Ivan został graczem Levante UD, a  21 sierpnia 2017 roku zadebiutował w rozgrywkach La Liga w spotkaniu z Villarreal. W sumie wystąpił na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Hiszpanii w 214 meczach i strzelił w nich 43 bramki oraz zanotował 14 asyst.

- Nie dość, że Ivi jest w naszej ocenie zawodnikiem profilowo skrojonym pod nasze wymagania, to dodatkowo w dość młodym wieku dysponuje doświadczeniem na naprawdę wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że jego talent eksploduje w naszej drużynie, co pozwoli zarówno nam, jak i zawodnikowi w realizacji celów sportowych - powiedział Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Przeczytaj także:

Więcej o: