Niespodziewana porażka Piasta Gliwice w ekstraklasie! Druga z rzędu

Pogoń Szczecin pokonała Piasta Gliwice 1:0 (0:0) na wyjeździe w meczu drugiej kolejki Ekstraklasy. Jedyną bramkę w meczu zdobył Alexander Gorgon.

Spotkanie lepiej rozpoczął Piast i to gliwiczanie dominowali w pierwszej połowie. Kilka razy w świetnej sytuacji znalazł się Jakub Świerczok, ale nie potrafił wykorzystać żadnej z tych okazji, żeby zdobyć pierwszego gola.

Gorgon dał Pogoni pierwsze zwycięstwo w sezonie. Druga porażka Piasta!

Sytuacja nie zmieniła się przez pierwsze minuty drugiej części meczu. Swoich sytuacji nie wykorzystywali zawodnicy gospodarzy - w 49. minucie znów nie trafił Świerczok, a 13 minut później swoją szansę zmarnował Patryk Sokołowski zablokowany przez Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Ale od tego momentu świetnie zagrała Pogoń. W 64. minucie w słupek trafił Michał Kucharczyk. Dwie minuty później szczecinianie wyszli na prowadzenie. Gola na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Alexander Gorgon, który zmienił tor lotu piłki po strzale Kamila Drygasa. Pomimo wielu sytuacji Piasta do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń dzięki temu zwycięstwu zdobyła swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie ekstraklasy i przesunęła się na siódme miejsce w ligowej tabeli. Piast nadal pozostaje bez zwycięstwa i zajmuje piętnastą pozycję. W trzeciej kolejce po przerwie reprezentacyjnej Piast zagra na wyjeździe z Wartą Poznań, a Pogoń u siebie z Wisłą Kraków. Wcześniej zawodników Kosty Runjaicia czeka jeszcze mecz 1/32 finału z Podhalem Nowy Targ na wyjeździe.