Kapitalna bramka Zagłębia Lubin w samej końcówce. Dramat beniaminka

Zagłębie Lubin pokonało Wartę Poznań 1:0 w pierwszym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy. Na zwycięskiego gola trzeba było czekać aż do 88. minuty, kiedy ładnym strzałem głową popisał się Damjan Bohar. Dzięki wygranej zespół Martina Seveli zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem sześciu punktów.

Zagłębie Lubin przystępowało w dobrych humorach do spotkania w ramach 2. kolejki ekstraklasy z Wartą Poznań. Tydzień temu zespół Martina Seveli odwrócił losy meczu z Lechem Poznań, wygrywając 2:1 po dwóch golach w ostatnich dziesięciu minutach.

Zagłębie z beniaminkiem miało ogromną przewagę, ale długo nie potrafiło udokumentować tego golem. W ciągu całego spotkania oddało na bramkę Adriana Lisa aż 21 uderzeń, z czego tylko sześć było celnych. W 88. minucie gospodarzom udało się trafić do siatki. Kacper Chodyna popędził prawym skrzydłem i dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie gwiazda lubińskiego zespołu, Damjan Bohar, uprzedziła obrońców i precyzyjnym strzałem głową zmieściła piłkę w prawym rogu Warty Poznań.

Zobacz ładną bramkę Bohara na wagę trzech punktów z Warta :Poznań:

Znakomity początek sezonu w wykonaniu Zagłębia Lubin

Co ciekawe, był to już trzeci gol strzelony tą częścią ciała przez piłkarzy Seveli w nowym sezonie. Po tej wygranej lubinianie zajmują pozycję lidera z kompletem sześciu punktów w dwóch meczach. Natomiast Warta w dalszym ciągu czeka na pierwszego gola w sezonie 2020/21. Beniaminek ma na koncie po dwóch meczach dwie porażki i plasuje się na przedostatnim miejscu.