Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Transferowy hit Wieczystej Kraków! Były reprezentant Polski dołącza do Peszki

Radosław Majewski został nowym piłkarzem Wieczystej Kraków - poinformował klub z okręgówki za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. 33-letni pomocnik jest kolejnym byłym reprezentantem Polski, który związał się z zespołem Przemysława Cecherza.
Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Radosław Majewski od roku był zawodnikiem Western Sydney Wanderers FC, jednak australijski zespół nie zdecydował się na przedłużenie umowy z 34-latkiem. W sierpniu Majewski wrócił do Polski i trenował z drugoligowym Zniczem Pruszków, czyli swoim pierwszym zespołem w karierze.

Czwarty były reprezentant Polski w Wieczystej Kraków!

Jak się okazuje, będzie grał na jeszcze niższym poziomie rozgrywkowym. Wieczysta Kraków za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowała, że Radosław Majewski podpisał z klubem 2-letni kontrakt.

To kolejny wielki transfer klubu z okręgówki (VI poziom rozgrywkowy). Najgłośniejszym ruchem było sprowadzenie Sławomira Peszki (44 występy w kadrze), ale mecze w reprezentacji Polski mają za sobą również Piotr Madejski i Michał Miśkiewicz (po jednym występie).

- Mam ambicje, aby nadal występować w wyższej klasie rozgrywkowej, ale po roku kiedy nie grałem ciężko było wrócić. Wieczysta złożyła mi ofertę i okazała się najkonkretniejsza. Widać było, że trener mnie chciał i widział w drużynie. A to, że czuje się wsparcie trenera czy prezesa jest bardzo ważne - powiedział Majewski po parafowaniu umowy z Wieczystą Kraków, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Majewski to dziewięciokrotny reprezentant Polski, w przeszłości grał w m.in. Polonii Warszawa, Nottingham Forest, Huddersfield, greckiej Verii, Lechu Poznań oraz Pogoni Szczecin. Wieczysta po trzech meczach w klasie okręgowej (grupa Kraków II) ma komplet dziewięciu punktów (bramki 13:1). Największą gwiazdą zespołu jest Peszko, który licząc wszystkie spotkania (również towarzyskie) strzelił dziewięć goli i zaliczył trzy asysty w siedmiu meczach.

Przeczytaj także: