Jakóbowski dwukrotnie chciał oszukać Marciniaka! Sędzia nie miał innego wyboru. Warta Poznań przegrała

Warta Poznań przegrała swój pierwszy mecz po powrocie do ekstraklasy 0:1 z Lechią Gdańsk. Negatywnym bohaterem spotkania został pomocnik drużyny z Poznania, Michał Jakóbowski, który dwukrotnie próbował wymusić rzut karny i został za to wyrzucony z boiska przez sędziego Szymona Marciniaka.

Warta Poznań wróciła do ekstraklasy, ale nie potrafiła wygrać swojego pierwszego spotkania sezonu 2020/2021. Pokonała ją Lechia Gdańsk, dla której zwycięską bramkę w 66. minucie strzelił Łukasz Zwoliński po asyście Michała Nalepy.

Warta przegrała z Lechią. Michał Jakóbowski wyleciał z boiska za wymuszanie rzutów karnych

Wśród kibiców najwięcej uwagi zebrał jednak inny zawodnik. Pomocnik Warty, Michał Jakóbowski musiał wcześniej opuścić boisko ze względu na dwie żółte kartki, które pokazał mu sędzia Szymon Marciniak. W obu sytuacjach - zarówno w 18. jak i 81. minucie - zawodnik został ukarany za ewidentne wymuszanie rzutów karnych.

W drugiej kolejce Warta zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w piątek, 28 sierpnia. Lechia, która dzięki zwycięstwu znalazła się na czwartym miejscu w tabeli ekstraklasy, podejmie u siebie Raków Częstochowa.