Ekstraklasa ogłosi nowy kontrakt telewizyjny. TVP i kluby zyskają

W poniedziałek Ekstraklasa SA ma ogłosić nowy kontrakt telewizyjny, który obowiązywać będzie w kolejnych dwóch sezonach 2021/22 i 2022/23 - informują meczyki.pl.

Ekstraklasa SA za poprzedni sezon wypłaciła klubom do podziału 225 mln zł. To rekordowa kwota, która zostanie wypłacona też w tym sezonie, ale będzie również wypłacana w dwóch następnych. To efekt przedłużenia kontraktu telewizyjnego z Canal+ i TVP, co ligowa spółka oficjalnie ma ogłosić w poniedziałek - informuje portal meczyki.pl.

Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Zyska TVP, zyskają też kluby ekstraklasy

Zmiany w kwocie kontraktu - jak informują meczyki.pl - mają być kosmetyczne, ale w kolejnych dwóch latach zyska TVP. Do tej pory Canal+ pokazywał wszystkie spotkania, a telewizja publiczna jedno w kolejce, z czego 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego i 13 trzeciego. W tym sezonie, który liczy tylko 30 kolejek (nie będzie rundy finałowej), TVP może wybierać po równo, czyli ma po 10 meczów każdego wyboru. Ale od kolejnego, kiedy liga będzie liczyć już 18 zespołów, znikną mecze trzeciego wyboru, a TVP będzie miało 17 pierwszego i 17 drugiego wyboru.

Utrzymanie kontraktu trzeba uznać za sukces. Nie tylko ze względu na kłopoty gospodarcze, z którymi boryka się teraz cały świat, ale też dlatego, że w tym sezonie meczów będzie mniej niż w poprzednim (240, a nie 296). W kolejnych dwóch trochę ich przybędzie (270), bo ekstraklasa się powiększy o dwa zespoły, ale nadal to będzie mniejsza liczba spotkań niż w systemie ESA-37, który znaliśmy z poprzednich lat.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: