"Gol pełen nostalgii" i pewne zwycięstwo Śląska Wrocław! [WIDEO]

Śląsk Wrocław pokonał Piasta Gliwice 2:0 (1:0) w meczu drugiej kolejki nowego sezonu ekstraklasy. Bramkę, która ustaliła wynik spotkania zdobył wypracował duet znany z kilku lat wspólnej gry dla wrocławskiej drużyny - Piotr Celeban i Waldemar Sobota.

Śląsk Wrocław wygrał swój pierwszy mecz po powrocie do gry w nowym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. W sobotę pokonał 2:0 (1:0) Piasta Gliwice u siebie i został liderem tabeli polskiej ligi. Klub jest do tej pory jedynym, który wygrał swoje spotkanie bez straty gola. 

Zobacz wideo Potęgi chcą Sebastiana Walukiewicza. "Takich piłkarzy nie ma" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Śląsk pokonał Piasta i po swoim meczu jest liderem ekstraklasy

Pierwsza bramka dla Śląska padła tuż po rozpoczęciu spotkania. Już w drugiej minucie Frantiska Placha pokonał Fabian Piasecki. Oficjalny profil Ekstraklasy na Twitterze nazwał drugie trafienie wrocławian nazwał "golem pełnym nostalgii". Grającemu w Śląsku już od sześciu lat Piotrowi Celebanowi dośrodkowywał z rzutu wolnego Waldemar Sobota. Pomocnik w tym sezonie wrócił do Wrocławia po siedmiu latach. 

W drugiej kolejce nowego sezonu ekstraklasy Śląsk pojedzie do Krakowa i zagra z tamtejszą Wisłą w sobotę, 29 sierpnia. Piasta Gliwice czeka spotkanie z Pogonią Szczecin u siebie w niedzielę, 30 sierpnia. Trzy dni wcześniej zawodnicy Waldemara Fornalika zagrają z Dynamem Mińsk w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy. 

Przeczytaj także:

Więcej o: