Kolejny przypadek koronawirusa w Legii Warszawa. "Występ w pucharach jest wykluczony"

Legia Warszawa poinformowała o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z piłkarzy pierwszej drużyny. To kolejny przypadek w zespole mistrza Polski.

Tym pierwszym przypadkiem wśród piłkarzy, według naszych informacji, był Josip Juranović. Legia Warszawa nie podała jego tożsamości, ale w poniedziałek wieczorem - dzień przed meczem z Linfield FC (1:0) w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów - wydała komunikat, w którym poinformowała, że jeden z zawodników miał pozytywny wynik testu na COVID-19. W sobotę kilka godzin przed meczem z Rakowem na oficjalnej stronie klubu, ale też na stronie Ekstraklasy SA pojawił się kolejny komunikat.

Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Poniżej pełne oświadczenie Legii Warszawa:

Informujemy, że w rezultacie przeprowadzonego w dniu 21 sierpnia testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, u jednego z zawodników I Drużyny otrzymano wynik pozytywny. Po konsultacji lekarskiej, od 18 sierpnia zawodnik przebywa w izolacji. Zgodnie z wewnętrzną procedurą 19 sierpnia zostało przeprowadzone badanie na obecność wirusa, które dało wynik ujemny. Klub zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz PZPN i spółkę Ekstraklasa

Trzeci przypadek koronawirusa w Legii Warszawa

Z komunikatu Legii jasno nie wynika czy chodzi o Juranovicia, czy to jest kolejny przypadek. Z naszych informacji wynika jednak, że kolejny. Czyli drugi, a w zasadzie to nawet trzeci, bo na początku sierpnia wykryto w Legii koronawirusa u jednego z masażystów.

Ten trzeci, czyli ostatni przypadek został wykryty w klubie po meczu z Linfield, kiedy zawodnik sam zgłosił sztabowi medycznemu, że czuje się źle. Następnego dnia, czyli w środę rano, przeszedł pierwsze badania, które dały wynik negatywny. Od tego czasu przebywał jednak w izolacji, a kolejne badania, które piłkarz przeszedł w piątek, dały już wynik pozytywny.

Kto jest zakażony koronawirusem w Legii Warszawa?

Według niektórych źródeł może chodzić o Pawła Wszołka, ale ani klub, ani sam piłkarz, z którym rozmawialiśmy w sobotę po południu i który nie znalazł się w kadrze na mecz z Rakowem (informował o tym portal Legia.Net), nie potwierdzają tych informacji.

Przy Łazienkowskiej słyszmy tylko, że występ zakażonego legionisty jest wykluczony nie tylko sobotnim w meczu z Rakowem, ale też w środowym spotkaniu eliminacji do Ligi Mistrzów, gdzie Legia właśnie - jak poinformował portal 90minut.pl - zgłosiła nowego zawodnika: Bartosza Kapustkę, który na liście uprawnionych zastąpił Juranovicia.

Kolejne testy w Legii w poniedziałek

Legia w sobotę o 20 rozegrała pierwszy mecz w nowym sezonie ekstraklasy - w Bełchatowie, gdzie pokonała Raków 2:1. W środę czeka ją kolejne spotkanie w drugiej rundzie el. do LM. Znowu przy Łazienkowskiej, gdzie tym razem podejmie prowadzoną przez Henninga Berga Omonię Nikozja.

W poniedziałek wszyscy piłkarze i sztab szkoleniowy Legii przejadą kolejne testy na obecność koronawirusa. Tego wymaga specjalny protokół sanitarny UEFA, który nakazuje przeprowadzenie testów 48 godzin przed meczem u siebie albo 72 godziny przed meczem na wyjeździe, albo dodatkowo jeszcze jeden test po przylocie do kraju, którego przepisy tego wymagają.

Nawet jeśli te testy wykażą wiele zakażeń, to dopóki 13 piłkarzy (w tym minimum jeden bramkarz) będzie zdrowych, spotkania w pucharach mają być rozgrywane. Jest to jednak opatrzone jednym ważnym zastrzeżeniem: że władze sanitarne kraju pochodzenia klubu oraz kraju gospodarza nie zadecydują o kwarantannie dla dużej liczby piłkarzy lub dla całej drużyny. Początek meczu Legia - Omonia w środę o 20.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: