W Krakowie wszystko rozstrzygnęło się w pięć minut. Odwrócili losy meczu!

Cracovia pokonała 2:1 (0:0) Pogoń Szczecin w meczu pierwszej kolejki nowego sezonu ekstraklasy. Wszystkie trzy bramki w Krakowie padły w ciągu pięciu minut drugiej połowy spotkania.

W inauguracyjnym meczu nowego sezonu ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań 2:1. W pierwszym sobotnim spotkaniu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce na pierwszego gola trzeba było czekać dłużej niż w piątek. W Lubinie bramka padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a w Krakowie w czasie meczu Cracovii z Pogonią Szczecin do 45 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Trzy gole w pięć minut i prowadzenie Cracovii!

Pierwszego gola w 57. minucie zdobył kapitan Pogoni, Adam Frączczak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na odpowiedź Cracovii nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy Michała Probierza wyrównali już dwie minuty później, gdy w poprzeczkę po interwencji Dante Stipicy trafił Rivaldinho, ale piłkę do pustej bramki dobił jeszcze Marcos Alvarez.

Zawodnicy z Krakowa napędzeni strzeloną bramką nie przestawali atakować. W 62. minucie Alvarez wysunął piłkę do świetnie ustawionego Sergiu Hanci, który uderzył po ziemi i dał prowadzenie gospodarzom.

Dwa urazy zawodników Michała Probierza

Do końca spotkania utrzymał się wynik 2:1 dla Cracovii. Trener Michał Probierz może być zadowolony ze swoich zawodników, ale także zmartwiony dwoma kontuzjami, które przydarzyły się w jego zespole. Przed przerwą z urazem zszedł Karol Pestka, a później strzelec drugiej bramki - Sergiu Hanca.

Przez ujemne punkty, jakie drużyna z Krakowa ma na starcie nowego sezonu, teraz zmniejszyła ich liczbę do dwóch. W drugiej kolejce Cracovia zagra w niedzielę, 30 sierpnia na wyjeździe z Podbeskidziem, ale wcześniej w czwartek 27 sierpnia zmierzy się w Szwecji z Malmoe w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy. Pogoń czeka mecz na wyjeździe z Piastem Gliwice (niedziela, 30 sierpnia).