Janusz Gol znalazł nowy klub. Prasa ujawnia jego zarobki

Janusz Gol znalazł nowy klub. Były kapitan Cracovii zagra w Rumunii, gdzie podpisze dwuletni kontrakt z Dinamem Bukareszt - informuje Piotr Koźmiński z "Super Expressu".

Janusz Gol jest już w Bukareszcie, gdzie dogaduje ostatnie szczegóły umowy z Dinamem. Według Piotra Koźmińskiego podpisze dwuletni kontrakt, za to rumuński Prosport informuje o rocznym kontrakcie, na mocy którego ma zarabiać 15 tysięcy euro miesięcznie. Oficjalne potwierdzenie ma nastąpić w przyszłym tygodniu po testach medycznych.

Zobacz wideo Janusz Gol wskazał najlepszego piłkarza i dwie najlepsze drużyny ekstraklasy [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

Janusz Gol rozstał się z Cracovią na początku sierpnia 

Gol długo był kapitanem Cracovii i kluczowym piłkarzem ekipy Michała Probierza, ale jego sytuacja diametralnie zmieniła się w trakcie pandemii - jako jedyny zawodnik nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, przez co pod koniec sezonu zaczął być pomijany przy ustalaniu składu.  - Szkoda bardzo, że tak to się wszystko potoczyło. Mimo nieprzyjemności, jakie spotkały Janusza, będziemy Cracovię zawsze bardzo miło wspominać. To wspaniałe, że dołożył cegiełkę do wygrania pierwszego PP w historii klub i na zawsze będzie jej częścią - napisała jego żona Dorota po rozstaniu z Cracovią.

Dinamo Bukareszt pierwotnie spadło z ligi rumuńskiej, zajmując 13. miejsce w 14-zespołowej lidze, nie rozgrywając żadnego z ostatnich pięciu spotkań ze względu na wysoką liczbę zakażeń koronawirusem w drużynie (ostateczna kolejność została ustalona na podstawie liczby punktów zdobytych na mecz). 18-krotny mistrz kraju został jednak uratowany przez decyzję krajowej federacji, która rozszerzyła najwyższą ligę z 14 do 16 zespołów.

Więcej o: