Cztery kluby walczą o Jakuba Modera. Transfer wschodzącej gwiazdy coraz bliżej

Jakub Moder może tego lata odejść z Lecha Poznań. Jak informuje włoski dziennikarz Nicolo Schira, Polaka obserwują cztery zagraniczne kluby.
Fot. Piotr Skornicki / Agencja G

21-letni Moder ma mieć kilka propozycji z różnych krajów. Schira podaje, że kluby zainteresowane Polakiem to tureckie Galatasaray, RB Lipsk grające w Bundeslidze i dwie drużyny z Serie A - Genoa oraz Sampdoria. 

Modera obserwują cztery kluby - wśród chętnych są drużyny Serie A i Bundesligi 

Zobacz wideo Lech Poznań ma przygotowanego następcę Kamila Jóźwiaka. "To będzie wzmocnienie"

W niedawnej rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" o przyszłości Modera wypowiedział się wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. - Odrzuciliśmy dwie propozycje za Kubę Modera i Jakuba Kamińskiego. Zrobiliśmy to w taki sposób, by pokazać, że w tej chwili na ich temat nie chcemy nawet rozmawiać. Oczywiście rozumiemy swoje miejsce w Europie. Jesteśmy klubem, który musi sprzedawać po to, żeby żyć, rozwijać się - mówił działacz. 

Moder w zeszłym sezonie zagrał w 32 meczach Lecha, strzelił w nich pięć goli i zanotował sześć asyst. Zachwycano się przede wszystkim trafieniem pomocnika przeciwko z Piastowi Gliwice z rzutu wolnego. Jego kontrakt z drużyną z Poznania obowiązuje aż do 30 czerwca 2023 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: