Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znakomite wieści dla Wisły Kraków! Uratowali kilkanaście milionów złotych

Aleksander Buksa i Jakub Błaszczykowski przedłużają swoje kontrakty z Wisłą Kraków. Kluczowe dla "Białej Gwiazdy" było podpisanie nowej umowy z 17-latkiem, dzięki czemu mogą liczyć na sprzedanie go w najbliższych latach za kilka milionów euro.

Dyskusje dotyczące kontraktu Aleksandra Buksy trwały już od kilku miesięcy. W trakcie sezonu wiele mówiło się o tym, że 17-latek może opuścić Wisłę Kraków jeszcze w tym roku. Dlatego tak ważne było przedłużenie umowy z napastnikiem, który w ostatnim sezonie zagrał w aż 21 meczach ekstraklasy, w których strzelił cztery bramki, przyczyniając się do utrzymania "Białej Gwiazdy" w lidze. Oficjalnie potwierdzenie przedłużenia kontraktu z Buksą ma nastąpić w piątek 21 sierpnia. 

Zobacz wideo Potęgi chcą Sebastiana Walukiewicza. "Takich piłkarzy nie ma" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Tym bardziej kibiców Wisły Kraków cieszy więc fakt, że Aleksander Buksa przedłużył swój kontrakt z Wisłą Kraków. 17-latek złożył w czwartek podpis pod nową umową, obowiązującą do końca czerwca 2023 roku. Co to oznacza dla "Białej Gwiazdy"? Już teraz Buksa jest wyceniany na trzy miliony euro, a jeśli podtrzyma tempo rozwoju, które prezentuje w ostatnich miesiącach, Wisła będzie mogła liczyć na transfer za co najmniej kilka milionów euro.

Kibiców może cieszyć fakt, że piłkarz podpisał umowę i był lojalny wobec klubu. Buksa w drugiej połowie 2020 roku mógł podpisać umowę z właściwie dowolną drużyną i w styczniu odszedłby z Wisły za darmo. Dzięki jednak temu, że do negocjacji włączył się sam Jakub Błaszczykowski, Wiśle udało się uratować kilkanaście, a być może nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Wszak 18-letni Bartosz Białek zmienił ostatnio klub za pięć milionów euro. Z Buksą może być podobnie. Nie wiadomo jednak, jaka klauzula została wpisana w kontrakt 17-latka. 

Błaszczykowski też przedłużył kontrakt

To jednak nie koniec dobrych informacji związanych z Wisłą Kraków. Swój kontrakt przedłużył także Jakub Błaszczykowski, który związał się z Wisłą Kraków umową do końca przyszłego sezonu - poinformował portal transfery.info W zakończonych w połowie lipca rozgrywkach ekstraklasy wystąpił łącznie w 22 meczach, w których strzelił siedem bramek i zanotował pięć asyst.

Przeczytaj także: