Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Arvydas Novikovas odchodzi z Legii Warszawa! Jeszcze badania i podpisze kontrakt

Arvydas Novikovas odchodzi z Legii Warszawa! Litwin trafi do tureckiego klubu Erzurumspor, ale wpierw musi przejść jeszcze testy medyczne.

Arvydas Novikovas pojedzie do Stambułu, gdzie przejdzie testy medyczne przed transferem. Powodzenia - czytamy we wpisie na Twitterze Erzurumspor.

Novikovas trafił do Legii Warszawa w lipcu 2019 roku, przechodząc z Jagiellonii Białystok. Wówczas uchodził za jednego z najlepszych skrzydłowych polskiej ligi i wydawało się, że będzie dużym wzmocnieniem. Ostatecznie nie rozwinął w pełni swoich możliwości w Warszawie, przez co władze klubu zdecydowały się na jego sprzedaż.

Zobacz wideo

Novikovas w barwach Legii zagrał łącznie w 24 meczach, w których strzelił 4 gole i zanotował 5 asyst. To statystyki znacznie słabsze niż w czasach jego gry w Jagiellonii. W Białymstoku strzelił 22 bramki i zanotował 18 asyst w 94 spotkaniach, w których wystąpił. W przeszłości występował także m.in. w niemieckim VFL Bochum czy szkockim Hearts.

W minionym sezonie Erzurumspor zajął drugie miejsce w 1. lidze tureckiej (drugi poziom rozgrywkowy), więc w nowym sezonie Novikovas będzie rywalizował w Super Lidze.

Więcej o: