Oficjalnie: Jakub Świerczok wraca do Ekstraklasy! Kontrakt podpisany

Jakub Świerczok wrócił do Piasta Gliwice. Napastnik mistrza Bułgarii - Łudogorca Razgrad przeszedł już testy medyczne i podpisał kontrakt. Do polskiego klubu dołączy na podstawie wypożyczenia.

Piast Gliwice za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o wypożyczeniu 27-letniego napastnika. Jakub Świerczok wrócił do gliwickiego klubu po siedmiu latach oraz związał się z zespołem umową do końca sezonu 2020/2021.

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Już czytałem, że Piast już wie jak się goni. Nie ukrywam, chcemy gonić

- Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć - powiedział Jakub Świerczok po podpisaniu kontraktu.

Piast Gliwice pozyskał byłego napastnika. Sensacyjny powrót Jakuba Świerczoka

- Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika - podsumował Jakub Świerczok.

Jakub Świerczok spędził w Łudogorcu Razgrad ponad dwa lata. W tym czasie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Bułgarii, a w zeszłym sezonie doszli do Ligi Europy. Łącznie w barwach bułgarskiego klubu strzelił 36 goli w 82 meczach. 

27-letni napastnik występował również w takich klubach jak Zagłębie Lubin, Górniku Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz czy GKS-ie Tychy. Łącznie w PKO Ekstraklasie rozegrał 67 meczów, w których strzelił 27 goli oraz zanotował sześć asyst. Jakub Świerczok reprezentował także kluby 1. ligi, gdzie zagrał w 48 spotkaniach oraz strzelił 28 goli. 

Więcej o: