Kolejny transfer Podbeskidzia Bielsko-Biała! Transferowa ofensywa beniaminka ekstraklasy

Podbeskidzie Bielsko-Biała właśnie dopięło kolejny transfer przed startem ekstraklasy. Drużynę Krzysztofa Brede wzmocni Dominik Frelek, który grał ostatnio w Olimpii Grudziądz. Wszystkie szczegóły zostały już uzgodnione, a oficjalną prezentację 18-letniego pomocnika zaplanowano na środę - dowiedział się Sport.pl.

Dominik Frelek ma za sobą świetny sezon. 18-letni defensywny pomocnik był podstawowym piłkarzem Olimpii Grudziądz, zagrał w 28 meczach I ligi i był wyróżniającym się młodzieżowcem na zapleczu ekstraklasy. Po sezonie wydawało się, że wróci do Jagiellonii Białystok, gdzie grał w juniorach, miał też propozycje z innych klubów ekstraklasy, ale ostatecznie wylądował w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Zobacz wideo

Wszystkie szczegóły transferu zostały już uzgodnione, a oficjalną prezentację 18-latka zaplanowano na środę - dowiedział się Sport.pl. Dominik Frelek jest czwartym wzmocnieniem beniaminka z Bielska-Białej przed startem nowego sezonu ekstraklasy. Wcześniej drużynę Krzysztofa Brede zasilili: Gergo Kocsis z Zalaegerszegi TE FC, Milan Rundić z MFK Karvina i Maksymilian Sitek z Legii Warszawa, który był ostatnio wypożyczony do Puszczy Niepołomice.

Transferowa ofensywa Podbeskidzia Bielsko-Biała

Transfer Frelka oznacza, że Podbeskidzie w nowym sezonie nie będzie narzekać na problemy z młodzieżowcami. Trener Brede ma w kadrze aż siedmiu takich piłkarzy: Jakuba Bierońskiego, Filipa Laskowskiego, Maksymiliana Sitka, Szymona Mroczko, Michała Batelta, Dominika Frelka i powracającego do zdrowia po ciężkiej kontuzji Konrada Sierackiego.

Z naszych informacji wynika, że to nie koniec transferowej ofensywy beniaminka. Klub planuje jeszcze dwa transfery: skrzydłowego i napastnika. Rozmowy z kandydatami trwają, ale niewykluczone, że zakończą się dopiero po starcie ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała pierwszy mecz po powrocie do ekstraklasy zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (23.08 o godz. 17.30).

Więcej o: