Sanepid jeszcze nie zdecydował. Mecz Legii Warszawa w el. LM pod znakiem zapytania

W poniedziałek wieczorem Legia Warszawa oficjalnie poinformowała, że jeden z jej piłkarzy otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Choć dodała, że nie ma zagrożenia, by mecz się nie odbył, oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. - Za 2-3 godziny zostanie wydana decyzja w sprawie meczu - podkreślił Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, w rozmowie z "WP SportoweFakty".

W poniedziałek wieczorem Legia Warszawa wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że jeden z zawodników miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Nie podała tożsamości zakażonego piłkarza, ale poinformowała, że wdrożone zostały wszystkie niezbędne procedury. Niewymieniony z nazwiska zawodnik przebywa na domowej kwarantannie, a Legia zleciła przeprowadzenie kolejnych badań, by zweryfikować wynik testu. Jak ustalił Bartłomiej Kubiak, zakażony jest Josip Juranović.

Zobacz wideo Legia zaczyna walkę o LM. Lewandowski gra o wszystko [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

I choć klub informował, że jest w stałym kontakcie z sanepidem i nie ma zagrożenia, by wtorkowy mecz się nie odbył, to jednoznaczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wszystko zależy od tego, czy pozostali piłkarze Legii zostaną poddani kwarantannie, czy też nie - Jesteśmy na bieżąco informowani przez powiatową inspekcję sanitarną. Za 2-3 godziny zostanie wydana decyzja w sprawie meczu - powiedział w rozmowie z "WP SportoweFakty" Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Szanse na to, że mecz się odbędzie, są jednak duże. - Legia przestrzegała wszystkich zasad dystansowania i maseczek. Do tego piłkarze mają zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych, po treningu od razu wracają do domu, żadnych bankietów, na treningach absolutny dystans. A duńskie badania pokazują, że szanse zakażenia się na boisku są wręcz znikome - dodał Pinkas.

Eliminacje Ligi Mistrzów 2020/21 będą wyjątkowe przez pandemię koronawirusa. Od pierwszej do trzeciej rundy rozegrane zostaną tylko jedne spotkania (gospodarz jest losowany), a rewanże wprowadzone zostaną dopiero w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji.

Przeczytaj także:

Więcej o: