Arvydas Novikovas odchodzi z Legii Warszawa! Mistrz Polski zarobi kilkaset tysięcy euro

Arvydas Novikovas odchodzi z Legii Warszawa! Jak informuje "Przegląd Sportowy", pomocnik stołecznego klubu trafi do Turcji, gdzie podpisze kontrakt z klubem Buyuksehir Belediye Erzurumspor.

Arvydas Novikovas trafił do Legii Warszawa w lipcu 2019 roku, przechodząc do stołecznego klubu z Jagiellonii Białystok. Wówczas uchodził za jednego z najlepszych skrzydłowych polskiej ligi i wydawało się, że będzie dużym wzmocnieniem. Ostatecznie nie rozwinął w pełni swoich możliwości w Warszawie, przez co władze klubu zdecydowały się na jego sprzedaż.

Zobacz wideo Legia zaczyna walkę o LM. Lewandowski gra o wszystko [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Arvydas Novikovas trafi do Turcji

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Novikovas w najbliższych dniach podpisze kontrakt z Erzurumsporem, występującym w lidze tureckiej. Warszawski klub zarobi na tym transferze kilkaset tysięcy euro. Przypomnijmy, że przed rokiem Legia zapłaciła Jagiellonii za Litwina 300 tys. euro.

Novikovas w barwach Legii zagrał łącznie w 24 meczach, w których strzelił 4 gole i zanotował 5 asyst. To statystyki znacznie słabsze niż w czasach jego gry w Jagiellonii. W Białymstoku strzelił 22 bramki i zanotował 18 asyst w 94 spotkaniach, w których wystąpił. W przeszłości występował także m.in. w niemieckim VFL Bochum czy szkockim Hearts.

Przeczytaj także:

Więcej o: