Piłkarz Legii Warszawa z pozytywnym wynikiem na COVID. Jest oficjalny komunikat

Jeden z piłkarzy Legii Warszawa jest zakażony koronawirusem - poinformowali mistrzowie Polski w oficjalnym komunikacie. We wtorek Legia zagra w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Linfield FC.
Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Legia Warszawa przeprowadziła badania wśród piłkarzy w niedzielę 16 sierpnia, na dwa dni przed meczem pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Linfield FC. U jednego z zawodników test wykazał pozytywny wynik, a klub wdrożył wszystkie niezbędne procedury. Niewymieniony z nazwiska zawodnik przebywa na domowej kwarantannie, a Legia zleciła przeprowadzenie kolejnych badań, by zweryfikować wynik testu. Jak informuje klub, wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi, przez co nie istnieje ryzyko odwołania wtorkowego spotkania.

Poniżej pełna treść komunikatu Legii Warszawa:

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play”, w niedzielę 16 sierpnia, dwa dni przed meczem I rundy eliminacji Ligii Mistrzów UEFA, drużyna oraz sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z zawodników test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania. Zawodnik pozostał w domu i przebywa na kwarantannie, a Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu.

Legia rozegra mecz z Linfield we wtorek o 21, a jego zwycięzca awansuje do drugiej rundy, w której zmierzy się na własnym stadionie (26 sierpnia) ze zwycięzcą starcia Ararat-Armenia - Omonia Nikozja. Co ciekawe, Linfield grało w rundzie wstępnej i wcale nie musiało rozgrywać finału - rywalem ekipy z Irlandii Północnej miała być Drita FC, ale u jednego z piłkarzy mistrzów Kosowa wykryto COVID-19. Władze Drity poddały zespół kwarantannie, a UEFA zdecydowała o przyznaniu walkowera na rzecz Linfield.

Więcej o: