To dlatego polskie kluby nie grają w pucharach. Kuriozalne słowa wiceprezesa Lecha Poznań

Wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski w kuriozalny sposób skomentował powód absencji polskich klubów w fazach grupowych europejskich pucharów. - Zwróćmy uwagę, ile lat wyliczano polskim klubom nieobecność w Lidze Mistrzów. To nie pomagało nikomu - powiedział w wywiadzie udzielonym "Przeglądowi Sportowemu".

Lech Poznań w minionym sezonie ekstraklasy zajął drugie miejsce w ligowej tabeli. Stracił trzy punkty do Legii Warszawa, która zapewniła sobie mistrzostwo Polski na dwie kolejki przed końcem sezonu. Wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" zapytany o to, czy to najbardziej efektowny Lech, jakiego widział w ostatnich latach, odpowiada twierdząco. - Potwierdza to liczba zdobytych bramek, sposób grania, oddawane strzały, trafienia w końcówkach meczów. To Lech walczący, potrafiący odrobić straty, dobić rywala w ostatnich minutach. To Lech dominujący, co pokazują statystyki w porównaniu do poprzednich lat - stwierdził działacz. 

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Rutkowski: "Wyliczanie klubom nieobecności w Lidze Mistrzów nie pomogły"

Drużyna z Poznania tuż po starcie ligi zagra w kwalifikacjach do Ligi Europy. W 1. rundzie eliminacji Lech wylosował Valmierę FC z Łotwy. Rutkowski podał kuriozalny powód niepowodzeń polskich klubów w walce o europejskie puchary. - Presja nakładana w Polsce przez nas samych, media, kibiców z roku na rok rośnie. Zwróćmy uwagę, ile lat wyliczano polskim klubom nieobecność w Lidze Mistrzów. To nie pomagało nikomu - stwierdził. 

Lech zagrał już jedno spotkanie w tym sezonie - w Pucharze Polski pokonał Odrę Opole 3:1. Ekstraklasę zacznie meczem wyjazdowym z Zagłębiem Lubin w piątek 21 sierpnia o godzinie 18:00, a z Valmierą zagra w czwartek, 27 sierpnia. Ostatnia sytuacja, kiedy klubowi udało się awansować do fazy grupowej LE, miała miejsce w sezonie 2015/2016. Wtedy trafił do grupy z FC Basel, Fiorenitiną i Belenenses, z której nie udało mu się awansować do 1/16 finału rozgrywek. 

Przeczytaj także:

Więcej o: