18-krotny mistrz kraju chce Janusza Gola. Zaprosił go do siebie

Janusz Gol niedawno rozwiązał kontrakt z Cracovią za porozumienien stron. Jak informuje "Super Express" mocno zainteresowany jego sprowadzeniem jest Dinamo Bukareszt.

6 sierpnia Cracovia w oficjalnym komunikacie ogłosiła, że Janusz Gol nie będzie dłużej piłkarzem klubu Janusza Filipiaka. - W dniu dzisiejszym najstarszy Klub sportowy w Polsce opuszcza Janusz Gol. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Dziękujemy za wszystkie występy dla Pasów i życzymy powodzenia w dalszej karierze! - napisano na oficjalnym koncie klubu na Twitterze.

Zobacz wideo Janusz Gol wskazał najlepszego piłkarza i dwie najlepsze drużyny ekstraklasy [SEKCJA PIŁKARSKA #51]

Gol długo był kapitanem Cracovii i kluczowym piłkarzem ekipy Michała Probierza, ale jego sytuacja diametralnie zmieniła się w trakcie pandemii - jako jedyny zawodnik nie zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, przez co pod koniec sezonu zaczął być pomijany przy ustalaniu składu.  - Szkoda bardzo, że tak to się wszystko potoczyło. Mimo nieprzyjemności, jakie spotkały Janusza, będziemy Cracovię zawsze bardzo miło wspominać. To wspaniałe, że dołożył cegiełkę do wygrania pierwszego PP w historii klub i na zawsze będzie jej częścią - napisała jego żona Dorota po rozstaniu z Cracovią.

Janusz Gol poleci do Bukaresztu. Dinamo zostało uratowane przed spadkiem decyzją federacji

Teraz - jak informuje "SE" - jego sprowadzeniem zainteresowane jest Dinamo Bukareszt, czyli 18-krotny mistrz Rumunii i 13-krotny zdobywca pucharu kraju. Niedawno zmienił właściciela, którym został Pablo Cortacero (przejął 70 procent akcji klubu). Rumuni zaprosili Gola do siebie, a Polak ma polecieć do Bukaresztu pod koniec tygodnia i obejrzeć klub z bliska oraz porozmawiać o ewentualnym transferze.

Dinamo Bukareszt pierwotnie spadło z ligi rumuńskiej, zajmując 13. miejsce w 14-zespołowej lidze, nie rozgrywając żadnego z ostatnich pięciu spotkań ze względu na wysoką liczbę zakażeń koronawirusem w drużynie (ostateczna kolejność została ustalona na podstawie liczby punktów zdobytych na mecz). 18-krotny mistrz kraju został jednak uratowany przez decyzję krajowej federacji, która rozszerzyła najwyższą ligę z 14 do 16 zespołów.

Więcej o: