Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielkie wzmocnienia Rakowa Częstochowa przed sezonem! "To profil piłkarza, jakiego poszukiwaliśmy"

- W nadchodzącym sezonie chcę zająć z drużyną jak najwyższe miejsce i podnieść swoje umiejętności - mówi Giannis Papanikolaou, 21-letni grecki pomocnik, który właśnie został nowym piłkarzem Rakowa Częstochowa.

Giannis Papanikolaou to środkowy pomocnik, wychowanek AEK Ateny i młodzieżowy reprezentant Grecji. Ostatnio występował Panioniosie, dla którego w minionym sezonie rozegrał 32 spotkania, strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę. - To profil piłkarza, jakiego poszukiwaliśmy do ustawienia 3-4-3. Jest mobilnym zawodnikiem, cechującym się bardzo dobrą motoryką, pozwalającą pokrywać duży obszar boiska - mówi Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Szósty transfer Rakowa Częstochowa

Papanikolaou związał się z Rakowem rocznym kontraktem, ale klub ma możliwość przedłużenia umowy - uwaga! - o kolejne cztery sezony. - Umiejętności piłkarskie pozwoliły mu już w tak młodym wieku zaistnieć w greckiej ekstraklasie, co daje nadzieję, że będzie zawodnikiem, który w dłuższej perspektywie powinien zagwarantować nam jeszcze lepszą jakość w środku pola. Dodatkowo wydaje się być idealnie dopasowany charakterologicznie do naszego zespołu - dodaje Tomczyk.

Grecki pomocnik to szósty letni transfer Rakowa. Wcześniej do klubu dołączyli: Vladislav Gutkovskis (napastnik), Marcin Cebula (pomocnik), Maciej Wilusz (obrońca), Branislav Pindroch (bramkarz) oraz młodzieżowiec, 16-letni Michał Litwa (napastnik).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .