Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne duże wzmocnienie Wisły Kraków! Był w akademii Manchesteru City

Yaw Yeboah ma zostać nowym piłkarzem Wisły Kraków. Ghańczyk napierw ma przejść testy medyczne i jeśli wypadną pomyślnie, to po nich podpisze umowę z zespołem prowadzonym przez Artura Skowronka - poinformował portal sport.tvp.pl.

Wisła Kraków rozgląda się za kolejnymi wzmocnieniami składu przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraklasy. Blisko gry w zespole z województwa małopolskiego jest skrzydłowy z Ghany. 

Zobacz wideo https://www.sport.pl/sport/0,105641.html?tag=wis%B3a+krak%F3w

Skrzydłowy z Ghany o krok od Wisły Kraków

Portal sport.tvp.pl donosi, że chodzi o 23-letniego Yawa Yeobaha. Ostatnio bronił barw CD Numancii (od 2018 roku), z której został wypożyczony na jeden sezon do rezerw Celty Vigo. Wcześniej Ghańczyk terminował w akademii Manchesteru City (2014 rok), gdzie długo miejsca nie zagrzał, ponieważ był oddawany na wypożyczenia do wielu drużyn, najpierw Lille, później Twente Enschede i na końcu Realu Oviedo. 

W poprzednim sezonie w rezerwach Celty Vigo, która występuje w Segunda Division (III liga), Yeboah zagrał 20 spotkań i zdobył w nich pięć bramek. 23-latek w 2015 roku cieszył się z zajęcia 3. miejsca w Pucharze Narodów Afryki w z reprezentacją Ghany do lat 20. Brał również udział w mistrzostwach świata U-20.

Wcześniej Wisła Kraków zakontraktowała Adiego Mehremicia (środkowy lub lewy obrońca), Nikolę Kuveljicia (środkowy pomocnik), Fatosa Beciraja (napastnik), Mateusza Dudę i 17-letniego Tafarę Madembo (skrzydłowy).

Przeczytaj także: