Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny przypadek koronawirusa w Ekstraklasie. Kwarantanna w klubie

Kolejny przypadek koronawirusa w Ekstraklasie. Po Wiśle Płock, Lechii Gdańsk oraz Legii Warszawa wirus dotknął Pogoń Szczecin.

"W poniedziałek rano sztab trenerski, piłkarze oraz część pracowników przeszło badania wymazowe na obecność koronawirusa. Jest to zgodne z protokołem medycznym opracowanym przez komisję medyczną PZPN. Jedna z pobranych próbek dała wynik dodatni" - czytamy na oficjalnej stronie klubu ze Szczecina.

Zobacz wideo Kosta Runjaić w "Wilkowicz Sam na Sam": Inaczej sobie wyobrażałem Polskę, ale spodobało mi się to, co zobaczyłem

Koronawirus w Pogoni Szczecin

Pogoń nie informuje, kto zakaził się koronawirusem. Klub nie dodaje też, czy chodzi o zawodnika, czy członka sztabu szkoleniowego. Jedyną informacją jest to, że osoba przechodzi chorobę bezobjawowo i czuje się dobrze.

"Zgodnie z wytycznymi, wszyscy przebadani, którzy mieli w ostatnim czasie jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną wirusem, rozpoczynają we wtorek kwarantannę. Przez najbliższe dni przygotowania drużyny podporządkowane zostaną decyzjom sanepidu: odwołane są treningi drużynowe, zawodnicy otrzymają plan treningów indywidualnych do realizowania we własnych domach" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej.

We wtorek oraz za 48 godzin osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Następnie sanepid podejmie decyzje ws. badań dla całej grupie. Negatywne wyniki mogą pozwolić na skrócenie kwarantanny. 

Pogoń miała zainaugurować sezon 2020/21 już w niedzielę, gdy miała zagrać na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ w Pucharze Polski. Sześć dni później na szczecinian czeka pierwsza kolejka ekstraklasy i spotkanie z Cracovią.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .