Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kapustka podpisze kontrakt z Legią po testach medycznych

Bartosz Kapustka zostanie zawodnikiem Legii. Klub poinformował, że w poniedziałek i wtorek piłkarz przejdzie testy medyczne, po których podpisze kontrakt z mistrzami Polski.

- Bartek Kapustka to idealny przykład piłkarza, który co najmniej rok temu powinien zagrać w Legii. Gdyby chciał się u nas odbudować, zapraszamy. Ale on ma jeszcze roczny kontrakt z Leicester, więc trudno powiedzieć, czy się uda - mówił miesiąc temu Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Zobacz wideo Dariusz Mioduski tłumaczy, jak będzie budowana Legia Warszawa [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Ale o tym, że Legia chce Kapustkę, a Kapustka chce do Legii, wiadomo było już zeszłego lata. Wiadomo było też zimą, kiedy Kapustka do ostatnich godzin okna transferowego próbował rozwiązać swój kontrakt z Leicester (ważny do lata przyszłego roku). Wtedy się nie udało. Udało się jednak teraz.

W poniedziałek mistrzowie Polski od rana w mediach społecznościowych dawali do zrozumienia, że transfer Kapustki został dokonany. Po południu klub oficjalnie ogłosił, że zawodnik jest już na testach medycznych. "Bartosz Kapustka, 14-krotny reprezentant Polski i piłkarz byłego mistrza Anglii Leicester City, w poniedziałek i wtorek odbywa testy medyczne, po których podpisze kontrakt z Legią Warszawa" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Kapustka piątym transferem Legii Warszawa

Kapustka do Leicester trafił latem 2016 roku, zaraz po udanych dla siebie mistrzostwach Europy we Francji. I jeszcze bardziej udanym sezonie dla Leicester, które trzy miesiące wcześniej zdobyło jedyne w ponad 130-letniej historii mistrzostwo Anglii. Ale to w zasadzie był koniec dobrych wiadomości. Przede wszystkim dla Kapustki, który przez cztery lata zagrał trzy mecze w pierwszej drużynie Leicester. W ostatnich sezonach bywał wypożyczany do Freiburga i do drugoligowego belgijskiego Oud-Heverlee Leuven (satelickiego klubu Leicester), gdzie też nie grał za wiele.

Legia w letnim oknie transferowym pozyskała na razie czterech piłkarzy. Obrońców Filipa Mladenovicia i Josipa Juranovicia, napastnika Rafaela Lopesa i bramkarza Artura Boruca.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: