Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfer Bartosza Kapustki do Legii na ostatniej prostej. "Najbliższe godziny będą decydować"

- Najbliższe godziny będą decydować, ale wszystko zmierza ku temu, że już poniedziałek zaczniemy testy medyczne - słyszymy w Legii, gdzie pytamy o transfer Bartosza Kapustki

- Bartek Kapustka to idealny przykład piłkarza, który co najmniej rok temu powinien zagrać w Legii. Gdyby chciał się u nas odbudować, zapraszamy. Ale on ma jeszcze roczny kontrakt z Leicester, więc trudno powiedzieć, czy się uda - mówił miesiąc temu Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Transfer Bartosza Kapustki do Legii. "Najbliższe godziny będą decydować"

Ale o tym, że Legia chce Kapustkę, a Kapustka chce do Legii, wiadomo było już zeszłego lata. Wiadomo było też zimą, kiedy Kapustka do ostatnich godzin okna transferowego próbował rozwiązać swój kontrakt z Leicester (ważny do lata przyszłego roku). Wtedy się nie udało. Ale teraz wszystko wskazuje na to, że się uda, bo i sam Kapustka jest bardzo zdeterminowany, i przy Łazienkowskiej mówią, że jego transfer jest już na ostatniej prostej, a warunki dwuletniego kontraktu też są już praktycznie dogadane. - Najbliższe godziny będą decydować, ale wszystko zmierza ku temu, że już poniedziałek zaczniemy testy medyczne - słyszymy w Legii.

Kapustka do Leicester trafił latem 2016 roku, zaraz po udanych dla siebie mistrzostwach Europy we Francji. I jeszcze bardziej udanym sezonie dla Leicester, które trzy miesiące wcześniej zdobyło jedyne w ponad 130-letniej historii mistrzostwo Anglii. Ale to w zasadzie był koniec dobrych wiadomości. Przede wszystkim dla Kapustki, który przez cztery lata zagrał trzy mecze w pierwszej drużynie Leicester. W ostatnich sezonach bywał wypożyczany do Freiburga i do drugoligowego belgijskiego Oud-Heverlee Leuven (satelickiego klubu Leicester), gdzie też nie grał za wiele.

Legia w letnim oknie transferowym pozyskała na razie czterech piłkarzy. Obrońców Filipa Mladenovicia i Josipa Juranovicia, napastnika Rafaela Lopesa i bramkarza Artura Boruca.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .